Kategoriler

Markalar

Bedava Kargo

Yeni ürünler

» Ürün bulunamadı

Haber bülteni

http://dogalurunler.info/2127-thickbox_default/beyaz-cay-white-tea-orijinal-chine-tea.jpg  

BEYAZ ÇAY White Tea Orijinal Chine Tea

BEYAZ ÇAY- Wihite Tea

Orijinal Chine Tea- Beyaz çay 50 gram

BEYAZ ÇAY- Wihite Tea

Orijinal İthal Ürün

 

zayıflama, kilo verme, form, kilo vermek, toksin, toksin atıcı, toksin atıcı çay, kemoterapi, kanser, Kolon - Prostat - Mide Kanseri gibi farklı kanser çeşidine karşı koruyuculuğa sahip, Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı, Damarların gelişimine destek oluyor, Felç tahribatına karşı 

Detaylar

78 Stoktaki Ürün

35,00 TL

İndirimde İndirimde

AddThis Social Bookmark Button

BEYAZ ÇAY- White Tea - Orijinal Chine Tea

BEYAZ ÇAY- WHITE TEA  50 gram

Orijinal İthal Üründür

50 gramlık Paketler Halinde Satılır. 

Beyaz Çayın Mucizesi ve Faydaları;

Elle Dergisi mart sayısında efsanevi “beyaz çay”ı ele aldı. Her demlemede farklı bir aromatik tadı ortaya çıkan beyaz çay sağlığa yararlarıyla biliniyor

-Beyaz şakayık-altın ay-gümüş iğne ve beyaz bulut- gibi isimleriyle ve tadıyla efsaneler yaratan, yüzyıllarca çeşitli anlamlar yüklenerek değerlenen ve günümüzde pek çok araştırmanın konusu olan beyaz çaya kupalarınızda yer açın.

Beyaz çay, adını çay tarlalarındaki açılmamış filizlerin gümüşi beyaz tüylerinden ve çok açık renkli liköründen alıyor.

En nadide ve en pahalı çay çeşidi olan beyaz çay, kadim şifacılar tarafından yüzyıllardır bitkisel ilaç olarak da kullanılıyor.

Ayrıca en az üretilen ve en yüksek düzeyde antioksidan içeren çay çeşidi.

Dünyada yıllık üretimi 600-800 ton civarında. Pahalı Olması Bu Yüzdendir; Yetmiyor Dünyaya

Çin, Hindistan, Kenya, Sri Lanka ve Vietnam kaynaklı beyaz çayın, ülkemizde de çeşitleri var.

Dört çeşidi var

Damakta tatlı ve ipeksi yumuşaklıkta tat bırakan beyaz çay, fındıksı bir aromaya sahip.

Yüksek kalitedeki beyaz çay, diğer adıyla “gümüş iğne”, yalnızca filizler içeriyor.

Kafeini daha az tüketmek isteyenler için keyifli bir seçenek.

Dört grup beyaz çay var:

aktar beyaz çay

Silver Needle (Yin Zhen Bai Hao), White Peony (Bai Mu Dan), Tribute Eyebrow (Gong Mei), Noble, Long Life Eyebrow (Shou Mei).

En yüksek kaliteli beyaz çaylar olan “gümüş iğne” ve “beyaz şakayık”, Çin kaynaklı. “Silver needle”, “gümüş iğne”, “büyük beyaz” veya “narcissus” denilen çay klonlarının körpe etli tomurcuklarından dikkatli şekilde elle seçilerek üretiliyor.

Hafif tatlımsı aroması ve lezzetiyle çok ünlü ve nadir. İkinci derece kalitede olan “beyaz şakayık” (white peony), tomurcuk ve yapraklardan oluşuyor. “Gümüş iğne”ye göre daha sert tada sahip olan çay, ondan daha koyu renkte.

Avrupa ülkeleri ve Amerika’da fındık veya bambu kokulu, tatlı, hafif tütsülenmiş tada sahip, daha koyu likörlü “beyaz şakayık” satılıyor.

Beyaz çaylar içinde en tanınmışlardan biri de, Çin’in Fujian Bölgesi’nde yetiştirilen “yüzde 100 organik beyaz şakayık”.

Beyaz çayı Türkiye’de Lipton ile Schiller Chiemsee çay markaları içinde bulabilirsiniz.

Beyaz çayın yararlarını saymakla bitmez...

Nasıl demlenir?

Demliğe koyulan beyaz çay, siyah çayın aksine birkaç kez demlenebiliyor ve her demlemede farklı bir aromatik bileşeni açığa çıkıyor.

Eğer demlemede en yüksek kalitedeki filizler kullanılacaksa demleme süresi, suyun sıcaklığına bağlı olarak üç-dört dakika sürebiliyor.

Çeşitli metotları deneyerek farklı damak tatları için en mükemmel beyaz çay demleme şeklini bulmanız mümkün.

Efsanevi beyaz çay

Bir Çin efsanesine göre, beş bin yıl önce İmparator Shen Yung kırda dolaşmaktadır. Su içilemeyecek kadar kirlidir, o da suyun kaynatılmasını emreder. Derken rüzgâr, fincandaki kaynar suya bir çay yaprağı bırakır. Meraklı imparator, yaprağın su içinde demlenmesine izin verir.

Efsaneye göre imparator yedi yıl boyunca bölgede kalarak sürekli çay içer. Çin’in Song Hanedanlığı boyunca beyaz çaya büyük hürmet edilmiş.

Bu değerli içecek, kraliyet tebasının seçimi ve imparatora sunulan özel bir hediye olmuş.

Beyaz çay yaprakları ve tomurcukları, geniş kaselerde rahatça çırpılabilsin diye -Song çay -seremonisi boyunca ince toz şeklinde öğütülmüş. Bu şekilde ilk çay pudrası üretilmiş.

Bu dönemde Çin’e giden Japon rahipler, Song usulü çay hazırlamayı öğrenmiş ve ülkelerinde alışkanlığı devam ettirmişler. 

Diğer Çaylarla Farkı;

Eğer okların yönünde özelliğin çoğaldığını varsayarsak,

Kafein oranı: Beyaz Çay ----> Yesil Çay ----> Siyah Çay

Antioksidan oranı: Beyaz Çay

Dünyada yıllık üretimi 600-800 ton civarında. Pahalı Olması Bu Yüzdendir, Yetmiyor Dünyaya

BEYAZ ÇAY -  White Tea

Orijinal Chine White Tea

Doğa Aktar - Doğal Ürünler 

Antalya Yetkili Satış Mağazası

Lara - Şirinyalı - Antalya

www.dogaaktar.com    www.dogalurunler.info

0-242-3171070

0-542-3171070zayıflama, kilo verme, form, kilo vermek, toksin, toksin atıcı, toksin atıcı çay, kemoterapi, kanser, Kolon - Prostat - Mide Kanseri gibi birçok farklı kanser çeşidine karşı koruyuculuğa sahip, Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı, Damarların gelişimine destek oluyor, Felç tahribatına karşı , Beyaz çay kolon-prostat-mide kanseri gibi birçok farklı kanser çeşidine karşı koruyuculuğa sahip, Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı, Damarların gelişimine destek oluyor, Felç tahribatına karşı koruyucu etkili, İyi kolesterolü yükseltip, kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olarak, Damar sertleşmesi ve tıkanıklığının önlenmesine katkı sağlıyor, Bakteri ve virüsleri doğal yollarla yok etmeyi sağlıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, Soğuk algınlığına karşı korunmaya yardımcı, HIV belirtilerini hafifletebiliyor, Kalbi güçlendiriyor, Kemik yoğunluğunun yüksek olmasına katkıda bulunuyor, Romatizma ve osteoporoz hastaları için faydalı etkiye sahip, Menepoz ve Ateş Basmalarını Önlemede Yardımcı, Dişleri daha güçlü yapan az miktarda florid ve diğer besin elementleri içeriyor, Kötü nefes kokusuna sebep olan bakterileri öldürüyor, Metabolizmayı hızlandırarak, dengeli diyet programına yardımcı oluyor, Kemoterapi Sonrası Vücutta Biriken Atom ve Toksinleri Vücuttan Başarı ile Atmaktadır, Alış Veriş Merkezlerindeki X-Ray Işınlarından Bize Geçen Zararlarını Dahi Vücudumuzdan  Atmaktadır.

Design bu Era Tech - IT Solutions